Детальніше про термін "legal tech"

Визначення

Legal tech (від англ. "legal" – "юридичний, правничий" і "tech, technology" – "технологія") – галузь поєднання різних напрямів юриспруденції та цифрових технологій, головним чином шляхом створення і розвитку комп`ютерних програм у широкому сенсі (офлайнові та онлайнові застосунки, чат-боти, веб-боти, скрипти, пошукові системи і багато чого іншого) з метою підвищення ефективності, швидкості, якості, зручності та економності вирішення тих чи інших юридичних завдань.

Виникнення та супутні терміни

Власне галузь legal tech, як вказується у деяких джерелах, зародилася у США на початку 2000-х років (посилання). Ймовірно, в той самий час і виник цей термін.

Термін "legal tech" існує поряд з такими, як:

Fin Tech (financial technology);

Edu Tech (EdTech, educational technology);

Agrotech (agrarian technology).

Пов`язано це зі все більш активним впровадженням технологій у ці галузі. Але, наприклад, слід відрізняти юридичний супровід fin tech процесів від самого legal tech, який полягає в інноваційному вирішенні власне юридичних завдань.

Також можна припустити, що термін "legal tech" значною мірою співвідноситься з терміном "legal hack", з яким тісно пов`язаний міжнародний рух legal hackers, що зародився в 2011-2012 роках у США, до якого навесні 2017 року долучилася українська спільнота Kyiv Legal Hackers.

Існує така формула: legal + tech = access to justice, тобто "право у поєднанні з технологіями забезпечує доступ до правосуддя" (посилання).

Мовний вжиток

На практиці цей термін в українському мовленні вживається як у своєму оригінальному вигляді "legal tech", так і в транслітерованому:
1) "лігал тек", "лігалтек" (посилання);
2) "лігалтех" (посилання).

Також це слово бере участь в утворенні складених слів, наприклад "лігалтек-стартап" (посилання).

Цілком можливо, що незабаром в повсякденне мовлення увійде прикметник "лігалтековий" та інші похідні слова.

Знайшли помилку чи є що додати? Пишіть сюди.