Як влаштований legal tech

Що таке legal tech?

Legal tech (від англ. "legal" – "юридичний, правничий" і "tech, technology" – "технологія") – галузь поєднання юридичної практики та високих технологій, головним чином шляхом створення і розвитку комп'ютерних програм у широкому сенсі (офлайнові та онлайнові застосунки, боти (зокрема, чат-боти), скрипти, пошукові системи і багато чого іншого) з метою підвищення ефективності, швидкості, якості, зручності та економності вирішення тих чи інших юридичних завдань.

детальніше про термін

Таке поєднання права і технологій досягається більшою мірою за рахунок інтелектуальної автоматизації тих дій, які треба здійснювати живій людині (яка, як правило, має юридичну освіту та/або відповідний досвід роботи). До цих дій належать такі, як: пошук, редагування/заміна тексту, підбір відповідностей, виявлення невідповідностей, переклад іншою мовою, аналіз, тлумачення, вибір, прийняття рішення тощо.

Внаслідок такої автоматизації, гарантовано зростає швидкість (в тисячі разів!) і з високою ймовірністю зростає точність і якість виконуваної роботи. Як наслідок, це тягне за собою зниження собівартості таких юридичних послуг, так як основними ціноутворюючими факторами в юридичній практиці є складність виконуваної роботи і витрачений на це час."

Про вирішення яких юридичних завдань за допомогою технологій йде мова?

Ось деякі приклади юридичних завдань, про автоматизацію яких тією чи іншою мірою можна вести мову (у порядку зростання складності їх автоматизації):